Bawmy się!

Zabawa szyta na miarę

Jeśli czytaliście już kilka wpisów na moim blogu pewnie zorientowaliście sie, że dużo tu samochodów… Właściwie w każdym wpisie, na każdym kroku. Pojawiają się zupełnie niespodziewanie, w zaskakujących miejscach i wszędzie ich pełno! Tak jak u mnie w domu!

Wiecie dlaczego tak jest?

Czas, który mój syn dziennie spędza bez samochodu można liczyć w minutach. Śpi z samochodami, je z samochodami, nawet grając w piłkę, ma w kieszeni jakiegoś resoraka. A wychodząc na spacer, bierze kilka i zawsze pamięta, które wziął. Gdyby zapamiętywanie samochodów, które lądują mojej torebce przed każdym wyjściem z domu było dyscypliną olimpijską, nie mielibyśmy gdzie trzymać złotych medali. 😉

Z tego powodu każda zabawa, w której pojawiają się auta z miejsca robi się ciekawsza. A przecież o to chodzi żeby zabawa była dla atrakcyjna dla dziecka!

Wykorzystuję to zainteresowanie motoryzacją przemycając treści, które chciałabym przekazać, umiejętności, które chciałabym z nim poćwiczyć. Staram się go zainteresować czynnościami, które bez obecności samochodów nie przypadłyby mu do gustu.

Dlatego jeśli Twojemu dziecku nie podoba się jakaś zabawa, zaproponuj mu inną, taką która będzie odpowiadała jego zainteresowaniom. Zainspiruj się i dostosuj zabawę do tego co lubi Twoje dziecko. Zabawa ma służyć jemu i to ono tutaj rządzi!

Rozwijajcie potencjał dzieci proponując zabawy, które będą zajmowały ich na długie godziny, zabawy do których będą chciały wracać. Takie, które ich pochłoną i będą odpowiadały ich potrzebom.

A dzisiaj ja chcę się wsłuchać w Was, poznać Was i dowiedzieć się co Was interesuje.

Dlatego mam dla Was następującą propozycję: Jeśli chcielibyście, żebym zaproponowała zabawy dla Waszych dzieci, Waszych uczniów lub podopiecznych dajcie znać! Napiszcie w komentarzu co lubią i czym się interesują!

Chcę żebyście mnie zainspirowali i rzucili mi wyzwanie!

Zaprojektuję dla Was 5 zabaw szytych na miarę. Dajcie tylko znać jakich zabaw potrzebujecie! 🙂

Co Wy na to?

Komentarze możecie umieszczać tutaj lub na naszej stronie na Facebooku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s