Bawmy się!

Sortery DIY dla maluszków

Ostatnio zauważyłam, że moja 9 miesięczna córka bardzo lubi bawić się we wkładanie klocków do wiaderka lub układanie ich w jednym miejscu np. na przyczepie zabawkowego traktora. Stwierdziłam, że to idealny czas na rozpoczęcie zabaw sorterem. Na początek chciałam zaproponować jej coś łatwego, bo samo wkładanie klocków jest dla takiego malucha wyzwaniem, na bardziej skomplikowane sortery jeszcze przyjdzie czas.

Własnoręcznie zrobiłam dla niej dwa sortery za pomocą rzeczy codziennego użytku, takich które łatwo znaleźć w każdym domu.

1. Sorter z pudełka

W pudełku wycięłam trzy otwory odpowiadające rozmiarowi ulubionych klocków mojej córki. Trzy otwory miały pozwolić jej zdecydować, w który otwór włoży klocek. I gotowe! Dajemy dziecku sorter oraz klocki i wspólnie się bawimy.

2. Sorter do nakrętek

Drugi ze zrobionych przez mnie sorterow przypomina skarbonkę. W wieczku od puszki po kawie wycięłam otwór. Przez ten otwór należy wrzucać do środka nakrętki. U nas świetnie sprawdziły się nakrętki z butelek po mleku oraz nakrętki ze słoiczków z deserkami dla dzieci. Można również użyć kół wyciętych z tektury.

Z założenia sortery przeznaczone były dla córki, która ma 9 miesięcy, ale jej 2,5 letni brat także świetnie się nimi bawił.

A Wy jakie macie pomysły na własnoręcznie wykonane zabawki?

Jeśli spodobały się Wam nasze pomysły, dajcie znak klikając ‚Polubienie’, komentując lub klikając ‚Lubię to!’ na stronie Bawidomek na Facebooku.

Możecie również udostępnić wpis jeśli chcielibyście się nim z kimś podzielić. To dziecinnie proste! Wystarczy kliknąć w jedną z ikonek poniżej.