Nasze zabawki

Zabawki dla niemowląt od 3 do 6 miesiąca życia

Już od początku życia dziecko rozwija się w niewiarygodnym tempie. Od 3 do 6 miesiąca życia dziecko intensywnie rozwija się fizycznie oraz zaczyna być bardziej mobilne. Niemowlęta w tym wieku są ciekawe świata i odkrywanie go coraz lepiej im wychodzi. To otwiera nowe możliwości w kwestii wspierania ich rozwoju poprzez proponowanie im ciekawych zabawek oraz zabaw.

Maty edukacyjne

Zacznijmy od rozwoju fizycznego maluszków i tego co leży u jego podstaw, czyli miejsca, w którym powinno bawić się dziecko. Najlepszym i najbezpieczniejszym miejscem do zabawy jest podłoga. Aby była bardziej miękka można na niej położyć piankowe puzzle lub matę edukacyjna. I to właśnie maty edukacyjne chciałam pokazać jako pierwsze. Znalazłam dla Was kilka ciekawych modeli, wśród nich znajdziecie maty kontrastowe, przepiękną, pastelową matę dla małej księżniczki oraz różnokolorowe maty w stonowanych kolorach.

  1. BabyFehn, mata Kochaj mnie
Źródło: empik.com

2. BabyFehn, Australia

Źródło: empik.com

3. Baby Steps, mata kontrastowa

Źródło: empik.com

4. Skip Hop, mata edukacyjna Hug&Hide

Źródło: empik.com

5. Little Dutch, mata edukacyjna Ocean Róż

Źródło: empik.com

Stojaki na zabawki

Zamiast maty edukacyjnej, możecie również zdecydować się na stojak na zabawki, który w bezpieczny sposób będzie towarzyszył Waszemu smykowi z zabawach.

  1. Kids Concept, stojak na zabawki
Źródło: empik.com

2. Little Dutch, stojak na zabawki Ocean

Źródło: empik.com

Maty piankowe

Na rynku jest też szeroki wybór piankowych mat, dzięki którym podłoga będzie bardziej przyjaznym miejscem do zabawy. Mata nie tylko zamortyzuje upadek, ale i uchroni przed ewentualnym chłodem podłogi.

Zabawki wydające dźwięk

Niemowlęta uwielbiają zabawki, które wydają dźwięki. Ważne, aby wydawany przez nie dźwięk był subtelny i nie drażnił uszu ani maluszka ani mamy. Warto też zainwestować w proste, ale zróżnicowane zabawki. Poniżej znajdziecie kilka propozycji.

  1. Oops Easy, grzechotka na nadgarstek

Tę grzechotkę można łatwo zapiąć na nadgarstku lub kostce dziecka. Dźwięk, który wydaje zainteresuje dziecko i zachęci do aktywności nawet największe leniuszki.

Źródło: empik.com

2. Grimm’s, grzechotka piramida

Piękne kolory i drewno, nic więcej nie potrzeba by stworzyć świetną zabawkę. Grzechotka firmy Grimm’s urzeka prostotą i jakością wykonania.

Źródło: empik.com

3. Piłka z grzechotką

Ta piłka ma w środku grzechotkę, która wydaje dźwięki przy potrząsaniu. Jest miękka oraz jest zrobiona z materiałów o różnych fakturach, tak aby aktywizować zmysł dotyku.

Źródło: empik.com

4. Goki, grzechotka ptaszek

Ta grzechotka składa się z kolorowych koralików. Dzięki opływowemu kształtowi koralików zabawka dobrze leży w ręce malucha.

Źródło:empik.com

5. Done by deer, zestaw grzechotek

Ten zestaw grzechotek rośnie razem z dzieckiem. Obok każdej z grzechotek określony jest wiek dziecka. Grzechotki ujmują piękną kolorystyką i wysoką jakością materiałów.

Źródło: empik.com

Książki aktywizujące

Pierwsze miesiące życia to świetny czas na zakup pierwszych książeczek. Książeczki aktywizujące są wykonane z materiału. Na ich stronach pojawiają się obrazki wykonane z tkanin o różnych fakturach, tak, aby aktywizować zmysł dotyku malucha. Często pojawiają się również inne elementy, które bardzo ciekawią maluchy i pomagają im poznawać otaczający ich świat np. : sznureczki, wstążeczki, lusterka lub piszczałki. Poniżej znajdziecie te, które podbiły moje serce.

  1. Little Dutch, książeczka aktywizująca Ocean

Źródło zdjęć: empik.com

2. Little Dutch, Książeczka aktywizująca Ocean Róż

Źródło zdjęć: empik.com

3. Fisher Price, książeczka aktywizująca Miękkie Żwierzątka

4. Done by deer, Książeczka aktywizująca Elphee

Źródło: empik.com

5. Babysenses, książeczka kontrastowa

Źródło zdjęć: empik.com

Jeśli spodobał Ci się ten post – zapraszam do grupy Mądre zabawki dla dzieci na facebook’u. Zajrzyj również na stronę bloga Bawidomek na Facebooku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s