Nasze zabawki

Zabawki dla dzieci w wieku od 9 do 12 miesięcy

Czas od 9 do 12 miesięcy to dobry czas, aby zacząć pracę nad rozwojem intelektualnym dziecka. Mówiąc pracę mam na myśli proponowanie dziecku zabawek, które będą wymagały od niego ruszenia głową. Dzięki nim dziecko nauczy się między innymi rozpoznawać kształty, rozmiary oraz szukać cech wspólnych przedmiotów. Będą one również znakomitym treningiem motoryki małej. Wszystkie zdobyte umiejętności zaprocentują w przyszłości oraz, już teraz, pomogą w nauce mówienia.

Sortery

Bawiąc się sorterami dziecko ma za zadanie przełożyć klocki przez otwory lub włożyć je w odpowiednie miejsca. Trudność polega na tym, że najpierw trzeba dopasować klocek do otworu, a później przełożyć go przez niego lub włożyć do niego. Dorosłym wydaje się to błahostką, ale dla małego człowieczka wcale nią nie jest! Taka zabawa wymaga od smyka niemałego wysiłku umysłowego, a także zwinnych rączek. Tym samym, ta prosta i niepozorna zabawka wspiera rozwój intelektualny oraz ćwiczy motorykę małą. Poniżej znajdziecie kilka przykładowych sorterów odpowiednich dla dzieci w tym wieku.

Wieże i piramidy

Wieże i piramidy z elementów różniących się od siebie wielkością uczą dzieci rozpoznawania rozmiarów przedmiotów oraz ćwiczą małą motorykę. Pozornie prosta zabawa wymaga od malucha nie lada skupienia. Taka zabawa z pewnością przypadnie do gustu wszystkim szkrabom. Na uwagę zasługują zarówno klasyczne piramidy z pierścieni jak i wieże z kolorowych kubeczków.

Pierwsze klocki

Miesiące tuż przed pierwszymi urodzinami to również dobry moment na zakup pierwszych klocków. Maluch (czyt. rodzice, no przynajmniej na początku) będzie mógł wznosić wspaniałe budowle i ćwiczyć rączki, a później burzyć je. Oczywiście burzenie to większa frajda niż budowanie 😉

Wszystkie zdjęcia użyte do prezentacji produktów pochodzą ze strony empik.com.

Jeśli spodobał Ci się ten post – zapraszam do grupy Mądre zabawki dla dzieci na facebook’u. Zajrzyj również na stronę bloga Bawidomek na Facebooku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s