Nasze zabawki

Zabawki dla niemowląt w wieku od 6 do 9 miesiąca

Początek drugiego półrocza dziecka zazwyczaj upływa pod znakiem wielu ważnych osiągnięć. Część dzieci w tym wieku zaczyna samodzielnie siadać oraz raczkować. A to wiąże się z tym, że możliwości wyboru zabawek szybują wysoko w górę. Po pierwsze, w pozycji siedzącej można się o wiele łatwiej bawić, bo obie rączki są wolne. Po drugie, motoryka mała jest już rozwinięta na tyle, że zabawa przychodzi o wiele łatwiej. Poza tym, kiedy znudzi się jedna zabawka można łatwo dostać się do innej.

Niemowlę jest bardzo ciekawskie i z chęcią poznaje otaczający go świat. Warto zadbać o to by miał różnorodne doświadczenia, aby mogło stymulować odpowiednio wszystkie zmysły. Znakomitym pomysłem jest wybieranie zabawek sensorycznych, które zapewniając odpowiednie bodźce dobrze wpływają na rozwój zmysłów maluszka.

Kule sensoryczne

Kule sensoryczne sprawdzą się podczas zabawy, ale również można nimi robić delikatny masaż małych nóżek.

Kostki sensoryczne

Ciekawą zabawką są również kostki sensoryczne. Zrobione są z materiałów o różnych fakturach. Często mają wiele dodatkowych elementów w postaci sznureczków, wstążeczek, gryzaków, aby ćwiczyć małe rączki i zachęcać do zabawy.

Zmysły pobudzamy i się ruszamy

Zabawki sensoryczne mogą również zachęcać do aktywności ruchowej. Mam dla Was propozycje dwóch zabawek, które pomogą odkrywać świat wszystkimi zmysłami i przy okazji zapewnią trochę wysiłku fizycznego.

Gryzaki

Drugie półrocze to czas kiedy dziecku pojawiają się pierwsze zęby, o ile nie stało się to wcześniej. Do buzi trafia wszystko co znajdzie się w zasięgu ręki. Dobrze zaopatrzyć się na ten czas w gryzak, który ulży w bólu masując dziąsła. Z oferty gryzaków wybrałam kilka, które moim zdaniem są dobrym wyborem.

Wyjątkowe grzechotki

Maluchy docenią także grzechotki. Spośród nich wybrałam dla Was kilka propozycji wyjątkowych i pomysłowych, aby zaciekawić szkraba i zachęcić do ruszenia główką.

Wszystkie zdjęcia użyte w celu prezentacji produktów pochodzą ze strony empik.com.

Jeśli spodobał Ci się ten post – zapraszam do grupy Mądre zabawki dla dzieci na facebook’u. Zajrzyj również na stronę bloga Bawidomek na Facebooku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s